“Bitstamp Büyüme İçin Yeni Fon Arayışında”

Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp, hizmetlerini genişletme amacıyla yeni fon arayışına girdi. 2011 yılından beri faaliyet gösteren borsa, Avrupa, Asya ve İngiltere’deki büyüme hedefleri için yatırım arayışında.

Bitstamp’in bir sözcüsü, fon toplama sürecinin haziran ayının sonlarında başladığını belirtti.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, Bitstamp topladığı fonları gelecek yıl Avrupa’da türev hizmetleri başlatmak ve Asya’daki pazarlarını genişletmek amacıyla kullanmayı planlıyor. Ayrıca, İngiltere’deki operasyonlarını da geliştirmek için fonları değerlendirecek.

Bitstamp CEO’su Jean-Baptiste Graftieaux, şirketin satışa çıkarılma niyeti olmadığını ve önceliklerinin yeni ürün ve hizmetler sunmak olduğunu vurgulayarak endişeleri gidermeye çalıştı. Graftieaux ayrıca stratejik yatırımcılar aracılığıyla da para toplamak istediklerini belirtti.

Bitstamp, başlangıçta Bitcoin alım satımları için önde gelen bir platform olarak faaliyet göstermiş ve Bitcoin borsası Mt. Gox’a alternatif olarak ortaya çıkmıştı. Şu an ise dünya genelinde 124 milyon dolarlık işlem hacmiyle en büyük yedinci kripto borsası konumunda bulunuyor.

Aynı zamanda, Bitstamp’ın Birleşik Krallık kolu olan Bitstamp U.K. Limited, Mali Yürütme Otoritesi kapsamındaki kayıtlı şirketler listesine dahil edilen ilk şirketlerden biri oldu.

Bitstamp İncelemesi 2022: En Güvenli ve En Hızlı Değişim – Bitnation