Ya Kağıt Paralar ?

Yeryüzünün var oluşundan taa günümüze kadar, insanlar hayatta kalmak, ısınma ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalmıştır. Çağlar açılmış çağlar kapanmış, savaşlar imparatorluklar medeniyetler içerisinde farklı kültürler ve coğrafyalarda yaşam devam etmiştir. insanlar hep bir mücadele içerisinde evrilerek hayatta kalma serüvenleri durmaksızın sürdürmüşleridir. İhtiyaçlar farklılaşmış, mücadeleler şekil değiştirmiş ama insanlar bir çok alanda yeni şeyler öğrenmeye uygulamaya devam etme serüvenleri devam etmektedir.

Evet belki mağaralarda yaşamıyoruz, beslenmek için avlamak zorunda değiliz ama bizden önce gelmiş geçmiş insanların mücadelesi ile günümüzdeki konfor alanlarımızda var olabildik.

M.Ö. 7. Yüzyılda Lidyalılar tarafından icad edilen para, günümüzde 3 4 yaşındaki çocukların ilk ayaklandıklarında bakkal veya marketlere gidip alışveriş deneyimine aracılık etmekte.

Şimdi yaklaşık 10 yıl önce hiç kimsenin bilmediği bir şekilde icat edilen kripto paralarda bir çoğumuzun hayatına girmiş durumda. Bu zamana geçen sürede güvenilirliği teknolojisi süre dursun 100 yıl sonra hayatımıza yön vereceği kesin. Artık kağıt paralarımızı ne yaparız bilmem !

Bütün bunlarla birlike kripto yatırımıda profesyonel bir gözle değerlendirip yapılması gereken bir iştir. Bu süreçte teknik analiz bilgisi çok önem arz etmektedir. Kripto gelecek vadeden digital çağın vazgeçilmez para birimi olarak değerlenecek gibi görünsede yüzyıllardır alışa gelmiş sistemlerin yerini alma sürecide de kolay olamayacaktır.

Kripto dünyasının büyüyen ve gelişen teknolojisinde var olmak, gelişim mücadelesi içerisinde hayatta kalmak isteyen kişiler ilk olarak işe bilgi ve tecrübe yatırımı yapmasında fayda vardır.