Zig ve Ceek Coin Nasıl Soğuk Cüzdana (Ledger Nano) Taşınır

Kripto paralarda soğuk cüzdan kullanımı çok önemlidir. Türk olsun yabancı olsun hiçbir borsaya güvenilmemelidir. Borsalar hacklenebilir, parayı alıp kaçabilir ya da varlıklarınızı nedensiz bir şekilde dondurabilir. Yatırım amaçlı alınan koinler soğuk cüzdanda saklanmalıdır. Koinler sadece satılacağı zaman borsalara yollanmalıdır. Soğuk cüzdan olarak Ledger Nano S veya Ledger Nano X kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ledger Nano hakkında detaylı bilgiyi bu videoda bulabilirsiniz:

Ledger Nano’yu Türkiye distribütörü Binbirçeşit’ten alabilirsiniz:

Ledger Nano’yu alıp Ledger Live yazılımı kurduktan sonra. Zig ve Ceek coinlerinizi aşağıda anlatılan şekilde Ledger’a aktarabilirsiniz. Bu rehber Ledger tarafından desteklenen tüm ERC20 tokenlar için geçerlidir. Desteklenen koin listesini burada bulabilirsiniz.

BORSADAN LEDGER’A CEEK VE ZIG YOLLAMAK

ADIM 1:

Ledger Live uygulamasını açın. Ledger cihazı bilgisayara bağlayın ve şifresini girin.

ADIM 2:

Accounts’a tıklayın. Add account’a tıklayın

ADIM 3:

Listeden Ethereum’u seçin. Continue tuşuna tıklayın. Ledger cihazınızda işlemi onaylayın. Ethereum hesabı eklenecektir.

ADIM 4:

Accounts’a tıklayıp, Ethereum’u seçin. Karşınıza bu ekran çıkacaktır. Receive’e tıklayın.

ADIM 5:

Continue’ya tıklayın.

ADIM 6:

Size özel bir Ethereum adresi üretilecektir. Ledger cihazınızda da adres gösterilecektir adresin aynı olduğunu kontrol ederek onaylayın. Adresin yanındaki ikona tıklayarak adresi panoya kopyalayın. Artık bu adrese Ethereum, Zig ve Ceek koinleri dahil olmak üzere tüm ERC20 tabanlı koinleri yollayabilirsiniz.

ADIM 7:

Üretilen adrese borsadan Zig ve Ceek koinlerinizi yollayın. ERC20 ağının seçili olduğundan emin olun.

ADIM 8:

Borsadan koinler yollandıktan sonra Ethereum hesabınızın altında Koinleriniz gözükecektir. İstediğiniz zaman koinlerinizi borsalara yollayabilirsiniz. Borsaya yollamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

LEDGER’DAN BORSAYA CEEK VE ZIG YOLLAMAK

ADIM 1:

Ledger Live uygulamasında SEND’e tıklayın. Ethereum hesabı altında Zig veya Ceek koini seçin. Borsada cüzdanınıza gidin ve ERC20 tabanlı cüzdan adresinizi Recipient address alanına yapıştırın. Continue’ya tıklayın.

ADIM 2:

Amount kısmına yollamak istediğiniz koin adedini yazın. Yavaş ama ucuza yollamak için slow’u, orta hızda yollamak için medium’u, hızlı ama pahalı yollamak için fast’i seçin. Yollama ücretinin ödenebilmesi için Zig ve Ceek’in bulunduğu Ethereum hesabınızda ETH bulunması gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra continue tuşuna basın. Ledger cihazınızda transferi onaylayın. Koinleriniz borsaya gidecektir.

CEEK VE ZIG NEREDEN ALINIR

Ceek ve Zig koinleri Mexc borsasından alabilirsiniz.

Mexc borsasında yüzde 10 komisyon indiriminden yararlanmak için bu linkten üye olabilirsiniz: https://m.mexc.com/auth/signup?inviteCode=1GiJ6

ÖNEMLİ UYARI: Yanlış ağa veya adrese yollanan koinler kaybolur. Ledger’daki ERC20 adresine sadece desteklenen ERC20 tokenlar yollanabilir. Ledger Nano ERC20 koinlerinin tamamına yakınını desteklemektedir. Ama bazı koinler desteklenmemektedir. Desteklenen koin listesini burada bulabilirsiniz. Bu rehber sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Bu rehberin kullanımından dolayı oluşabilecek zararlardan sorumluluk kabul edilmez.

Yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar çok riskli yatırım araçlarıdır. Zeek ve Ceek koinlerinde yatırdığınız paranın tamamını kaybedebilirsiniz.