CoinShares’e Göre Yılın En Sevilen Altcoin’i: Ethereum Rakibi

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Ethereum’un (ETH) en büyük rakibinden birinin bu yıl diğer tüm altcoin’lerden daha fazla beğenildiğini vurguluyor.

CoinShares, son Dijital Varlık Fonu Akışı Haftalık Raporu’nda, genel dijital varlık piyasalarında geçen hafta küçük çıkışlar yaşanırken, Solana’nın (SOL) üst üste dokuzuncu haftada da küçük girişler gördüğünü belirlemiş bulunuyor. Rapor, “Solana, üst üste 9 haftada toplamda 0,7 milyon ABD Doları değerinde giriş yaşarken, yıl başından bu yana toplamda 26 milyon ABD Doları değerinde giriş yapmış olması, onun şu an yatırımcılar arasında en çok tercih edilen altcoin olduğunu göstermektedir.”

Buna ek olarak, CoinShares’e göre genel dijital varlık piyasalarında 11 milyon doların üzerinde çıkış gözlemlenmiştir.

CoinShares, “Dijital varlık yatırım ürünü akışları, toplamda 11,2 milyon ABD dolarına ulaşan nispeten küçük çıkışlarla birlikte sakinleşti. Son 7 haftadaki bu olumsuz hava, toplamda şu anda 342 milyon ABD Doları’na ulaşmıştır. Yıl başından bu yana dijital varlık yatırım ürünleri, toplamda 165 milyon ABD Doları tutarında net giriş pozisyonunu korumaya devam ediyor. Bu durum büyük ölçüde dijital varlıklara ilişkin düzenlemelerle ilgili umutlar ve endişeler nedeniyle büyük miktarda yatırımcı akışı ile şekillenmiştir.” şeklinde açıklamalar yapmıştır.

Ethereum'un Rakibi Solana Nedir, Nereden Alınır? | ListeList.com