Ripple CTO: XRP ABD Dolarının Yerini Alacak!

Ripple CTO’su David Schwartz, XRP’nin gelecekte dünyanın rezerv para birimi olabileceğine inanıyor. Schwartz, dünyanın büyük bir kısmının, kimsenin kontrol edemediği bir para biriminin dünya rezerv para birimi olarak kabul edeceğine inanıyor.

Schwartz, bu senaryonun olağanüstü olduğunu kabul etmekle birlikte, umutlu olduğunu belirtti. Rezerv para birimleri hakkında konuşurken, Schwartz, birçok insanın Amerikan dolarının rezerv para birimi olarak kullanımının sona erdiğine inandığını ifade etti. Ayrıca, birçok ülkenin alternatif para birimleri arayışında olduğunu savundu. Teknoloji lideri, “Dijital varlıklarla ilgili çılgın senaryolarımdan biri, ülkelerin Amerikan dolarının sonsuza kadar rezerv olarak kalmayacağını fark etmeleridir” dedi.

Schwartz, bir banka benzetmesi kullanarak, küçük bankaların büyük bankaların belirlediği sistemi değiştirmek isteyeceğini ve bu yeni sistemin kendi çıkarlarına hizmet edeceğini açıkladı. Aynı şekilde ulusların da kendi para birimlerinin dünya rezerv para birimi olmasını isteyeceğini söyledi. Schwartz, “ABD ekonomisi uzun yıllar boyunca bu şekilde hızla büyüdü ve adil olmayan bir şekilde büyümeye devam etti” dedi.

Schwartz ayrıca, küçük ülkelerin kendi para birimlerinin dünya rezerv para birimi olma şansının düşük olduğunu ancak rakip ülkelerin adaletsiz ilerlemeler kaydettiğini görmek istemeyeceklerini ifade etti. Bu nedenle bu ülkelerin, kimseye bağlı olmayan bir dijital para birimi olan XRP gibi bir alternatif rezerv para birimini seçebileceğini söyledi.

Öte yandan, bu haftanın başlarında Twitter’da düzenlenen bir etkinlikte birçok XRP analisti ve meraklısı, son zamanlardaki blockchain ve havale tokeni konularını tartıştı. SEC ve Ripple davası da bu konuşmanın önemli bir parçasıydı ve bazı katılımcılar düzenleyici kurumu, kripto alanındaki çeşitli işletmeleri hedef alan saldırılar nedeniyle eleştirdi.

Ünlü Trader, XRP'nin Yükselişe Geçebileceğini Söyledi