Altcoinler Patlama Bekliyor: Analist Michaël van de Poppe!

Kripto tüccarı Michaël van de Poppe, X sosyal medya platformundaki 666.400 takipçisine, kripto toplam piyasa değerinin ne kadarının BTC’ye ait olduğunu takip eden Bitcoin hakimiyeti (BTC.D) grafiğine baktığını söylüyor. Analiste göre, Bitcoin hakimiyet tablosu, 200 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) direnç olarak saygı gösterdiğinde, 2019 sonlarından 2020 ortalarına kadar olan piyasa yapısını tekrarlayabilir.

Yatırımcılar genel olarak aşağı yönlü BTC.D grafiğini altcoinler için olumlu bir işaret olarak görüyor çünkü bu, altcoinlerin değerinin BTC’den daha hızlı yükselebileceğini gösteriyor.

Van de Poppe şöyle diyor:

“Genel düşünce hâlâ piyasaların düşmeye devam ettiği yönünde ki bu da mümkün olabilir. Öte yandan Bitcoin hakimiyeti, önceki döngülerle de uyumlu olan 200 haftalık EMA testinden bu yana düşüşte.

Bu, Bitcoin’in yarıya indirilmesine yine 8-10 ay kala, aşağı doğru hareket eden bir pazar yerine altcoinlerde bir artış görmeyi bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Ve evet elbette Bitcoin Eylül ayında %10 daha düşerse altcoinlerin ABD doları değerleri de düşmeye başlayacak. Peki daha önceki düzeltmelerde bunun olduğunu gördük mü?

Tam olarak değil. BTC altcoin çiftlerinin yükseldiği bir durum gördük. Bu hafif bir güç belirtisi. Eğer bu böyle devam ederse altcoinlerde büyük yükselişler yaşamanın eşiğindeyiz.” Van de Poppe ayrıca Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı Ethereum’un (ETH) yükselişe geçeceğini düşünüyor.

“Bitcoin yarıya indirilmeden 252 gün önce en düşük seviyeyi yaşadığımız için Ethereum’da Bitcoin’e karşı da düşük bir seviye görme ihtimalimiz yüksek.

Buna, Ethereum vadeli işlem borsası yatırım fonunun [ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından] büyük ihtimalle bundan en fazla bir ay sonra onaylanacağını göreceğimiz durumu da ekleyin.

Analist Van de Poppe Açıkladı: "Bitcoin'de Bu Seviyenin Mutlaka Korunması  Gerek!" - Bitcoin Sistemi