Visa Solana’da Stabilcoin Ödemelerini Genişletiyor!

Visa, pilot programlar için Worldpay ve Nuvei ile ortaklıklar kurarak USDC stabilcoin takas yeteneklerini Solana’ya kadar genişletti. Şirket, fiat ödemelerini VisaNet aracılığıyla gerçekleştirmek için halihazırda milyonlarca USDC’yi Solana ve Ethereum blok zincirleri üzerinden taşıdığını söyledi.

Visa, Ethereum’daki mevcut yeteneklere ek olarak, stabilcoin takas yeteneklerinin Solana blok zincirini de içerecek şekilde genişletildiğini duyurdu. Şirket, pilot programlar için ticari satın alma şirketleri Worldpay ve Nuvei ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Canlı pilot çalışmaların bir parçası olarak Visa, bir basın bülteninde ayrıntılı olarak açıklanan ödeme devi VisaNet üzerinden yetkilendirilen itibari para cinsinden ödemeleri gerçekleştirmek için ortakları arasında Solana ve Ethereum blockchain ağları üzerinden milyonlarca USDC taşıdı.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu hamlenin sınır ötesi ödemeleri hızlandırmayı ve müşterilere stabilcoin ödeme seçeneği sunmayı amaçladığını belirtti. Sheffield, “USDC gibi sabit paralardan ve Solana ve Ethereum gibi küresel blockchain ağlarından yararlanarak, sınır ötesi ödemelerin hızını artırmaya yardımcı oluyoruz ve müşterilerimize Visa hazinesinden kolayca fon gönderip almaları için modern bir seçenek sunuyoruz” dedi.

Worldpay ve Nuvei, çeşitli sektörlerdeki tüccarlara hizmet veren fintech şirketleridir. Visa’nın desteğiyle, satıcılara ödemeleri USDC gibi stabilcoinlerle alma seçeneği sunmayı bekliyorlar.

Bu duyuru aynı zamanda Visa’nın Solana’yı ödemeler için desteklenen bir blockchain olarak dahil ettiğini de gösteriyor ve bu da onu bunu yapan ilk büyük ödeme şirketlerinden biri yapıyor.

Visa Sınır Ötesi Ödemelerde Solana Ağından Faydalanacak | Paratic