“Galaxy Digital CEO’Sundan Coinbase’in SEC İle Mücadelesine Destek”

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Coinbase’in Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal mücadelesini “cesur” olarak değerlendirdi. Novogratz, kripto topluluğunun güçlü ve dayanıklı olduğunu, ayrıca “insanlar için dini bir coşkuya” sahip olduğuna inandığını ifade etti. Kripto ile ilgili kuralların net olmadığını düşünen Novogratz, New York merkezli kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su olarak Bloomberg’e verdiği yakın tarihli röportajda, Coinbase’in SEC tarafından yasal işlem başlatılması durumuna ilişkin görüşlerini paylaştı.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden birkaç kez açıklamalarda bulundu. Novogratz, Armstrong’un hukuki süreçle ilgili olarak toplumsal platformlarda mücadele stratejisinin “ilginç” olduğunu belirtti.

Galaxy Digital’in lideri Novogratz, Armstrong’un davanın “haksız” olduğunu ve kripto alanındaki kuralların net olmadığını düşündüğünü dile getirdi. Ayrıca, SEC’in yaptırımlarla düzenlemeye yönelik yaklaşımının, uzun süredir kripto eleştirmeni olan Senatör Elizabeth Warren’ın tutumuna benzediğine işaret etti. Ayrıca, Sherrod Brown gibi isimlerin kripto için mevzuat yazılması gerektiğini savunduğunu ve Lael Brainard’ın ise güçlü düzenleyici önlemlere vurgu yaptığını belirtti.

Galaxy Digital Ticaret Başkanı Jason Urban, Bitcoin’in güçlü bir varlık olduğunu ve gelecekte de olumlu bir seyir izlemesini beklediğini ifade etti. Novogratz da aynı görüşü paylaşarak kripto topluluğunun dirençli ve sert olduğunu, bu topluluğun varlığını sürdüreceğini vurguladı. “Bitcoin topluluğu içinde insanların adeta dini bir coşkusu var” şeklinde konuştu.

4 Ağustos’ta Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, SEC’in şirkete karşı açtığı davanın reddedilmesini talep ettiklerini açıkladı. Grewal, SEC’i yasal süreçleri ihlal etmekle, yetkiyi kötüye kullanmakla ve daha önce kendi yaptıkları yorumları değiştirmekle suçladı.

SEC Başkanı Gary Gensler, birçok tanınmış kripto şirketi aleyhine dava açtı. Gensler, “Bu şirketlerin hepsi yasalara uymalı ve bunu yapana kadar onları denetlemeye, soruşturmaya ve yasaları uygulamaya devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Galaxy Digital CEO'su: Kripto Piyasası Sıradaki Ralliye Hazırlanıyor |  Paratic