Cathie Wood Bitcoin ETF Hakkında Açıklama Yaptı!

ARK Invest’in lideri Cathie Wood, spot Bitcoin ETF’si için beklenen gecikme hakkında açıklama yaptı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çoklu onay stratejisinin, mevcut başvuruların değerlendirme sürecini etkileyebileceğine inanıyor.

Cathie Wood, ARK Invest tarafından sunulan Bitcoin ETF teklifinde olası bir gecikmeyi göz önünde bulundurduğunu ifade etti. Finans dünyasına yönelik Pazartesi günü yapılan bir konuşmada, ARK Invest tarafından sunulan spot Bitcoin ETF’si için beklenen gecikmeyi duyurdu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) gelecek hafta fonun incelenmesinin son aşamasına geçeceğini belirtti. Wood, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“13 Ağustos tarihinin muhtemelen bizi etkilemeyeceği konusunda sizinle aynı görüşteyim. Bence eğer bir Bitcoin ETF’si onaylanacaksa, SEC bunları aynı anda onaylama yolunu seçecektir.”

Şu anda düzenleyici otorite, sekiz ayrı fon başvurusunu değerlendiriyor ve geçen ayın sonlarına doğru BlackRock, Fidelity, VanEck ve Invesco gibi büyük varlık yönetim firmalarının yeni taleplerinin çoğunu onayladı. ARK 21Shares Bitcoin ETF, bu süreçte öne çıkan bir adaydı ve şimdi SEC tarafından belki de daha fazla ertelenebilecek olan nihai karar tarihini bekliyor.

Cathie Wood shares what's in store for Tampa Bay and her take on crypto -  St Pete Catalyst