Lightning Labs Bitcoin İşlemlerini Kolaylaştırmak için Yeni Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu!

Lightning Labs, Bitcoin ağıyla etkileşimi kolaylaştıran yeni yapay zeka araçlarını duyurdu. Bu araçlar, OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT gibi yapay zeka uygulamalarının Bitcoin ağıyla etkileşimini kolaylaştıran katman-2 çözümü olan Lightning Network’e odaklanmaktadır.

Yapay zeka uygulamalarının büyük dil modeli olan ChatGPT, geniş veri kümesiyle eğitilerek metin oluşturma ve soruları yanıtlama yeteneğine sahip bir dil modelidir. Lightning Labs, bu modelin internet üzerinden yerleşik ödemelerin eksikliği gibi sorunları olduğuna inanmaktadır.

Yayınlanan duyuruya göre, Lightning Labs’ın yeni araçları Bitcoin ödemelerini daha hızlı, daha ucuz ve yapay zeka geliştiricileri için daha erişilebilir hale getirecektir. Bu şekilde, geleneksel ödeme yöntemlerinden uzaklaşarak Lightning Network’ün çözümünü kullanabilirler. Şirket, Bitcoin ve Lightning’deki yerel para sistemi ile geleneksel fiat sistemine alternatif olarak küresel olarak erişilebilir, izin gerektirmeyen ve hızlı bir yerleşik internete yönelmenin mantıklı olduğunu belirtmektedir.

Lightning Labs ayrıca, resmi olarak tanınmadığı veya tüzel kişilik olarak kaydedilmediği için geleneksel ödeme sistemlerine erişimde zorluk yaşayan yapay zeka ajanı gruplarında hızlı bir artış olduğunu ifade etmiştir. Yeni araç seti, bu grupların ödeme gerektirebilecek kaynaklara erişim sağlamadan görevlerini gerçekleştirmesini kolaylaştıracaktır.

Lightning Labs, yeni araçlarla geliştiricilerin daha erişilebilir yapay zeka altyapısı oluşturabileceğini belirtmektedir. Bu araçlar, L402 protokolü adı verilen bir kimlik doğrulama mekanizması ve Langchain adı verilen bir kitaplık üzerine inşa edilmiştir. Langchain, yapay zeka aracılarıyla çalışmayı kolaylaştıran harici veri entegrasyonu ve gelişmiş işlevsellik sağlar. Böylece şirket, açık dil modellerine açık bir ödeme sistemi aracılığıyla dünya genelindeki farklı açık API’lere erişim sağlamaktadır.

AB yapay zeka yasasını çıkarmaya hazırlanıyor - Son Dakika Haberleri