JP Morgan Analistleri Uyarıda Bulundu Bitcoin 200Milyar Dolar Değer Kaybetti

BTC’nin fiyat analizlerine göre dün itibariyle %10 seviyelerinde değer kaybı yaşarken ünlü analistlerden ve düzenleyici kurumlardan gelen çağrıları göre, gelişimini tamamlamaya devam eden büyük yükselişin ardından, hemen büyük çapta kayıplarla mücadele etmeye başlamıştı.
Dün itibariyle tüm dijital paraların değer ve analizini gösteren CoinMarketCap’in haberine göre, Bitcoin’in 8 Ocak tarihindeki rekor seviyelerinden sonra, iki haftadan daha uzun bir süre içerisinde düşük seviyelere çekerek, toplamda 180 Milyar USD’lik piyasa değerini sildiği gözlemlendi.
Ayrıyetten Ethereum, %7 XRP %3.5 ve Cardano %3’lük bir düşüş yaşadığı analizlerde görülmüş oldu.Bununla birlikte diğer tokenlerde düşüşe devam etti.
JPMorgan’nın analistlerinin,bu düşüşler olmadan önce yatırımcılar uyarması ve bunu öngörmesi sonrasında bu değerlerin oluşu dikkatlerden kaçmadı.Analistler dünyanın en büyük kripto varlığı olan Bitcoin’in piyasa stresi dönemlerinde ‘’en az güvene sahip korumalı ‘’ olduğunu belirterek Wall Street analistleri aksine bir tavır sergilemiş oldu.