Binance Pay Afrika Avrasya ve Doğu Avrupa Bölgelerinde Artan İlgiyle Karşılaşıyor !

Binance Pay, büyük pazarlarda kripto para birimi tabanlı ödemeleri kullanıma sunarak ilgi görmeye devam ediyor. Bölgesel bir Binance yöneticisi olan Pakning Luk’a göre, Afrika, Asya ve Doğu Avrupa ülkeleri, Binance Pay’ı mal ve hizmetler için bir ödeme kaynağı olarak kullanarak kripto para birimleri arasında bir köprü kuruyor.

Binance’in ödeme hizmeti olan Binance Pay, 2021 yılında piyasaya sürüldü ve büyük çevrimiçi ticaret platformları ve gerçek dünyadaki perakendeciler tarafından benimsenerek belirli bölgelerde 120 milyondan fazla kullanıcıyı çekti. Ayrıca, WooCommerce ile yapılan stratejik bir ortaklık sayesinde Binance Pay’in erişimi genişlemesi bekleniyor. Bu entegrasyon, kripto para birimi kullanıcılarının 70 farklı token ile ödeme yapabilmesine olanak sağlıyor.

Luk, özellikle Afrika, Güney Asya ve Avrasya’daki Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri gibi bölgelerde, havale ve çevrimiçi alışverişin temel kullanım örnekleri olduğunu belirtti. Ayrıca, Uber, Bolt ve Grab gibi araba çağırma hizmetleri için Binance Pay aracılığıyla kripto para ile ödeme yapma imkanı da sunuluyor.

Binance Pay, Rusya’da Varus adlı yerel süpermarket zinciri ve WOG adlı benzin istasyonu zinciriyle iş ortaklığı yaparak Ukrayna’da da etkin bir şekilde kullanılıyor.

Luk, Binance Pay’in gelecekte PayPal gibi rakiplerine meydan okuma amacında olup olmadığı sorusuna, hizmetin daha çok ortaklıklar kurmaya ve sektör katılımcılarıyla iş birliği yapmaya odaklandığını belirtti.

What is Binance Pay | Binance Support