Ripple CEO’su SEC’e Karşı Zafer Kazanacağından Emin !

Ripple Labs CEO’su, mahkeme davasında yakın gelecekte bir sonuç beklediğini dile getirdi.

Garlinghouse, düzenleyici netliğin kalıcı eksikliğini vurguladı. Davadaki son gelişmeler Garlinghouse’un güvenini artırdı. Ripple Labs’ın CEO’su Brad Garlinghouse, firmanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal savaşının yakında sonuçlanacağını tahmin ediyor. Aralık 2020’de Ripple, SEC tarafından kayıt dışı XRP satışı iddiasıyla menkul kıymet olarak kabul edilmesiyle ilgili bir dava ile karşı karşıya kaldı.

Yakın tarihli bir röportajda Garlinghouse, Ripple davasının sonucunun kripto para birimi endüstrisi için geniş kapsamlı sonuçlar doğuracağını vurguladı. Yargıç, SEC’in eski Kurumsal Finans Direktörü William Hinman’ı çevreleyen son gelişmelere ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığına dair açıklamasına dayandırdı. Garlinghouse, mahkeme kararının aylar değil haftalar içinde gerçekleşmesini bekliyor.

Mevcut durumu tartışan Garlinghouse, karmaşık yasal ayrıntılara fazla girmedi ve mahkemelerin yakında çıkacak bir karara olan güvenini dile getirdi. Özellikle, yargıcın SEC’in Hinman konuşması etrafındaki belirli bilgileri düzeltme girişimine karşı karar verdiği yakın tarihli önemli bir olayı vurguladı. Hinman’ın konuşması, ETH’nin menkul kıymet dışı olarak sınıflandırılmasının arkasındaki mantığa değindi. Mahkemenin ilgili e-postalardaki notları kamuoyuna açıklama kararı, şeffaflık adına önemli bir zaferdir.

Garlinghouse, bu belgelerin 13 Haziran civarında halka açıklanmasını beklediğini ifade ediyor. Kripto para birimi endüstrisindeki liderlerin itirazlarına ve taleplerine rağmen, bu gelişmenin düzenleyici konuları çevreleyen netlik eksikliğini vurguladığına inanıyor.

Ripple CEO’su, SEC ile devam eden anlaşmazlığın ABD’de açık düzenlemelerin olmamasıyla birleştiğinde, birçok endüstri katılımcısını operasyonlarını başka bir yere taşımaya veya dışarıdan hizmet almaya zorladığını kabul ediyor.

In His Tweet, Ripple's CEO Calls For Rebuilding Trust In The Crypto Industry