Constantinople Güncellemesi Ethereum Ağında Resmen Aktif

Ethereum cephesindeki haberler gelmeye devam ediyor ve uzun süredir beklenen Constantinople çatalı yaklaşık olarak Türkiye saatiyle 23.00 Da Ethereum ağında başladı. Ethereum blok zincirleri üzerinde gerçekleşen güncelleme ile nelerin olacağı ise merak konusu oldu. 2015 yılında piyasaya sürülmüş olan Ethereum ağında altıncı geniş güncelleme 7.280.000 numaralı blokta resmen başladı.

Yalnızca Constantinople değil aynı zamanda St. Petersburg sert çatalı da eş zamanlı olarak aktif edildi. St. Petersburg, Constantinople kodunun önemli bir güvenlik açığı içerdiği görülen bir bölümü geride bırakmak için tasarlandı. İki güncellemenin süregelmesi ile birlikte Ethereum ağında dört farklı iyileştirme önerisi resmen faaliyete geçmiş oldu. Gelen en büyük özelliklerden bir tanesi ise madencilik ödüllerinin blok başına 3 ETH’den 2 ETH’ye düşürülmesi yönünde oldu.

Güncellemenin gelmesiyle beraber herkesin gözü fiyatlara çevrildi. Fakat güncelleme sonra Ethereum yatay bir durum sergiledi. Kripto para anlık olarak 137 Dolar civarından alıcı buluyor. Diğer yandan Ethereum’daki son gelecek olan çatallanmanın adı ise İstanbul olacak.