Polygon Labs SEC’in MATIC’in Menkul Kıymet Olduğu İddiasına Yanıt Verdi!

Polygon Labs, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) MATIC’in kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddialarına yanıt veriyor. Şirket, MATIC’in ABD’yi hedeflemediğini ve ağı destekleyen küresel topluluğa odaklandığını belirtiyor. Polygon Labs, MATIC’in Polygon teknolojisinin bir parçası olduğunu ve ağın güvenli olduğunu vurguluyor.

Polygon blok zincirinin geliştirme ve büyüme ekibi, MATIC’in geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebilir hale getirildiğini ifade ederken, eylemlerinin ABD’yi hedeflemediğini belirtiyor. SEC, Binance’e karşı açtığı davada MATIC ve diğer 11 jetonu menkul kıymet olarak adlandırdı.

Bu durum, Solana’nın SOL’u ve Cardano’nun ADA’sı gibi diğer kripto paraların Robinhood gibi fintech ticaret uygulamalarından çıkarılmasının ardından gerçekleşti. SEC, ayrıca Binance USD, BNB, Filecoin’in FIL’i, Cosmos Hub’ın ATOM’u, The Sandbox’ın SAND’ı, Decentraland’ın MANA’sı, Algorand’ın ALGO’su, Axie Infinity’nin AXS’i ve Coti’nin COTI’si gibi diğer kripto varlıklarını da menkul kıymet olarak adlandırdı.