Coinbase SEC Davası Sonrası Hong Kong’da Mağaza Açmaya Davet Edildi !

Hong Kong yasa koyucusu Johnny Ng, Coinbase ve diğer kripto borsalarını ABD düzenleyicilerinin düşmanlığından yararlanarak Hong Kong’da resmi operasyonlar kurmaya davet etti. Ng, Coinbase dahil olmak üzere tüm küresel sanal varlık ticaret operatörlerini Hong Kong’a davet ettiğini söyledi ve herhangi bir yardıma hazır olduğunu belirtti.

Bu davet, SEC’nin Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davalardan sonra geldi. Coinbase, menkul kıymet ihlalleri ve kayıt olmadan aracılık yapmakla suçlanıyor. Gözlemciler, ABD’deki kripto borsası baskısının, Hong Kong’un kripto dostu bir konuma gelmesiyle birlikte daha elverişli düzenlemelere sahip yargı bölgelerine doğru bir kaymaya neden olabileceğini düşünüyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), kripto ticaret platformlarından lisans başvurularını kabul etmeye başladı ve perakende kripto yatırımcılarına hizmet vermek için lisanslı platformlara izin verildi. Birçok kripto şirketi, lisans başvurusu yapmak için niyetlerini açıklamış durumda. Hong Kong, Asya’nın önde gelen kripto merkezi olma hedeflerini gerçekleştirebilir.

Hong Kong'dan Coinbase'e Davet - CHIP Online