AK Parti’den Kripto Para Yasa Taslağı: Detaylı Çalışmalar Devam Ediyor!

AK Parti’nin Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, kripto paralar ve blockchain ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Ömer İleri, kripto paralara yönelik bir taslak hazırlığı içinde olduklarını belirtti.

İleri, yaptığı açıklamada, “Yenilikçi teknolojiler alanında, blokzincir ve yapay zeka ile Türkiye’nin etkili bir konuma geleceğine inanıyorum. Bu yönde ilerliyoruz” dedi.

Avrupa Birliği’nin kripto para yasası MiCA’nın gelecek yıl yürürlüğe gireceğini ifade eden İleri, ABD’nin bu konuda kapsayıcı bir uygulamasının olmadığını belirtti.

Türkiye’nin hızlı adımlarla ilerlediğini dile getiren İleri, geçmiş yıllarda kripto varlıkların toplumsal ilgi gördüğünü ve bu alanda çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Vatandaşların korunması ve güvenliğinin sağlanmasıyla birlikte blokzincir teknolojisinin gelişimine destek verme amacında olduklarını vurguladı.

Ömer İleri, sektörle iletişim halinde olduklarını ve ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek ilerleyen süreçlerde konunun yeniden gündeme geleceğini ifade etti.

Ayrıca İleri, üzerinde çalışılan bir taslağın olduğunu da vurguladı.

Blockchain’e olan desteğini de dile getiren İleri, bu teknolojinin dünyayı değiştirebilecek bir perspektif olduğunu ve Türkiye’nin bu alanda önemli bir rol üstlenebileceğini belirtti.

Ömer İleri’nin açıklamalarına göre, Türkiye’de kripto paraların yasal düzenlemesiyle ilgili taslak, yıl sonuna kadar Meclis’e sunulacak.

Türkiye Kripto Para Kullanımında Orta Doğu Lideri - ICRYPEX