E-ticaret Platformu eToro Twitter ile Eğitim Ortaklığına İmza Attı !

13 Nisan Perşembe günü, sosyal medya platformu Twitter, finansal eğitimi desteklemek amacıyla eToro ile ortaklık kurduğunu açıkladı. eToro, $Cashtag sembolünü kullanarak Twitter kullanıcıları için canlı fiyat tabloları sunduğunu belirtti. Bu ortaklık, Twitter kullanıcılarının daha geniş bir hisse senedi, kripto ve diğer varlık yelpazesine ilişkin gerçek zamanlı fiyatları görmesini sağlayacak. Twitter kullanıcıları ayrıca, eToro platformuna tıklayarak varlık hakkında daha fazla bilgi edinebilecek ve yatırım yapabilecekler. eToro, $Cashtag sembolü kullanarak arama yapıldığında canlı fiyat tabloları üretmenin yanı sıra, ortaklığın eToro platformunda hisse senetleri, ETF’ler, kripto ve emtialara kadar birçok enstrümanı kapsayacağını belirtti. Yoni Assia, eToro’nun CEO’su ve Kurucu Ortağı, bu ortaklığı, finansal piyasalara daha iyi erişim sağlamayı hedefleyen eToro’nun temel ilkeleri üzerine inşa edildiğini vurguladı.

Geçen yıl Aralık ayında, sosyal medya devi Twitter, $ Cashtags için fiyatlandırma verileri ekledi ve bu özellik geniş çapta benimsendi. $Cashtags, yılın başından bu yana 420 milyondan fazla arama yaparak günlük ortalama 4,7 milyon $Cashtag araması yapmaktadır.

Twitter Küresel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Riedy, şunları belirtti: “Twitter, şu anda olan ve insanların hakkında konuştuğu şeydir. Gerçek değişimin dönüşümle başladığına ve finans ile yatırımın bu konuşmanın büyüyen bir parçası olduğuna inanıyoruz. Twitter kullanıcılarına ek pazar içgörüleri ve yatırım yeteneklerine daha fazla erişim sağlamak için eToro ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Twitter, #FinTwitter topluluğunu büyütmek için yatırım yapmaya devam edecek.”

eToro, küresel bir yatırımcı topluluğunun bir parçası olarak insanları bilgilerini ve zenginliklerini artırmaya teşvik eden bir sosyal yatırım ağıdır. 2007 yılında kurulan eToro, herkesin basit ve şeffaf bir şekilde küresel pazarlara açılma vizyonuyla ticaret ve yatırım yapabilmesi için çalışmaktadır.