1 Yılda %99.6 Değer Kaybeden Kripto Para Projesi Sonlandırılıyor

Bir basın kaynağından aldığımız habere göre masternode hizmet sağlayıcısı olarak piyasaya giriş yapan GIN, gelirlerinin azalmasından dolayı platformunu 1 Ağustos tarihinde kapattı. GIN, kullanıcıların sunucular, terminaller ya da Linux ile uğraşmasına gerek kalmadan GINcoin ve diğer masternode coin’leri için masternode oluşturmaya olanak vermekte olan bir web uygulaması olarak geçiyor.

Platform aslında teknik bilgisi yeterli olmayan insanların masternode piyasalarına giriş yapmasına olanak veriyordu. Tabi ki bu hizmetten yararlanmak için kullanıcıların GIN tokenlerini satın alması gerekiyordu.
Bugün itibariyle, GIN platformu hâlâ genel olarak 3 binden fazla node’a ve 3.2 milyon dolar değerinde stake edilmiş kripto parayı içerisine barındırıyor. Platform; Dash, Horizen ve Zcoin gibi Blockchain’lere masternode hizmeti verse de bakıldığı zaman bu bilgi aslında pekde yeterli gelmedi.

Konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapan GIN ekibi, platformlarının faaliyetlerini sürdürmesinin maddi olarak çok zor olduğunu maliyetleri kademeli olarak azaltmayı ve yeni yatırımlar bulmayı denediklerini fakat bu girişimlerinde başarısız olduklarını söyledi.