Paxos Singapur’da USD Stablecoin İçin Onay Aldı!

USD destekli bir token, Singapur’un yaklaşan stabil kripto para birimi yasalarına uyacak ve ilk onayı alan bir Paxos şubesi aracılığıyla yayınlanacak.

Kripto altyapı şirketi Paxos, ABD doları destekli bir stabilcoin piyasaya sürmeyi planlayan yeni bir kuruluş için Singapur düzenleyicisinden prensip onayı aldı.

Paxos, 15 Kasım’da yaptığı açıklamada, yeni kuruluşu Paxos Digital Singapore Pte. Ltd. için Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) ilk onayı aldığını duyurdu. Yeni şirket, dijital ödeme token hizmetleri sunabilir ve MAS’ın önerdiği stabilcoin düzenlemeleri kapsamında takas edilen bir USD destekli token çıkarmayı planlamaktadır.

Tam onayı aldıktan sonra, Paxos Singapur’da stabilcoin çıkarmak için kurumsal müşterilerle ortaklık kurabileceğini belirtti.

Paxos’un strateji başkanı Walter Hessert, “ABD dolarına olan küresel talep hiç bu kadar güçlü olmamıştı, ancak ABD dışındaki tüketicilerin güvenli, güvenilir ve düzenleyici korumalar altında dolar elde etmesi hala zor” dedi. “MAS’tan gelen bu prensip onayı, Paxos’un düzenlenmiş platformunu dünya çapında daha fazla kullanıcıya sunmasına olanak tanıyacak.”

MAS, 15 Ağustos’ta Singapur doları veya euro, İngiliz sterlini ve ABD doları gibi G10 para birimlerinin değerine sabitlenen ve 5 milyon Singapur dolarını aşan banka dışı ihraç edilen tokenları hedefleyen stabilcoinleri düzenlemeye yönelik nihai çerçevesini duyurdu. 7 Ağustos’ta ise PayPal, Paxos tarafından çıkarılan USD destekli stabilcoin (PYUSD) piyasaya sürdü.

Paxos daha önce Binance’in şu anda feshedilmiş olan BUSD stabilcoin’ini basmıştı ancak New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın stabilcoinin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ilan etmesi üzerine token ihracını durdurması emredildi.

Paxos, tüm stabilcoin’lerinin tamamen ABD doları ve nakit eşdeğerleri tarafından desteklendiğini ve uyumluluğu sağlamak için aylık onaylar ve rezerv raporları yayınladığını da belirtti.

Singapur, Global Kripto Merkezi Olmak İstiyor › COINTURK