BlackRock Spot Ethereum ETF İçin Başvuru Dosyası Verdi!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock (BLK), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) “iShares Ethereum Trust” adlı kurumsal bir varlık için spot eter (ETH) borsa yatırım fonu ihraç etmek amacıyla S-1 formu doldurdu. Bu, Delaware’de kaydedilen söz konusu varlığın takibini içeren bir prosedür olan S-1 formunun doldurulmasıyla gerçekleşti.

Haberlerin duyulmasının ardından Ethereum’un değeri yaklaşık %2’lik bir artışla 2.080 dolara yükseldi. BlackRock’un ETF ile ilgili planları, geçen hafta Delaware’de tescil edilen “iShares Ethereum Trust” adlı kuruluşla doğrulandı. Varlık yöneticisi BlackRock’un ETF bölümüne iShares adı veriliyor. Özellikle SEC’in son aylarda spot kripto ETF başvurularını reddetmesine karşı verilen mahkeme kararları, kripto fiyatlarındaki değişikliklere hızlı bir şekilde yanıt veriliyor. Bu durum, piyasanın ETF’lerle ilgili gelecekteki beklentilerini artırıyor.

Önceki bir olayda, sahte bir ETF uygulaması olan XRP’nin haberlerle ilişkilendirilmesi, tokenin BlackRock tarafından kapatılmadan önce %10 oranında yükselmesine neden oldu. BlackRock, şu anda ortalama yatırımcıların kripto paralara erişimini artırabilecek bir Bitcoin ETF’sini listelemeye çabalıyor.

Ayrıca, varlık yöneticisinin CEO’su Larry Fink, yakın zamanda sektöre yönelik desteğini artırarak kripto para birimleri konusunda önemli bir dönüş yapmıştır. Fink’in bu destek açıklamaları, BlackRock’un kripto varlıklara olan ilgisinin arttığına işaret etmektedir.

BlackRock, Yeniden Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı! - Coin Mühendisi