ABD Kongresinin Düşünce Kuruluşundan Gelen İddialı Bitcoin Yorumu

TheCongressionalResearch Service (CRS) yaptığı araştırmaların sonucunu değerlendirmenin yanında kendi düşüncelerini de belirtti ve Bitcoin ve diğer kripto paraların para özelliklerini taşımadığını ama spekülatif bir yatırım aracı olarak kullanıldığını belirtti. Amerika Birleşik Devletlerinde nakit para kullanımı ile ilgili bir araştırma yaptı ve bu araştırmayı ‘’ Nakit kullanımının potansiyel düşüşü’’ adlı bir rapor ile paylaştı.

Yayınlanan rapora göre banka kartı ve kredi kartı kullanımı arttıkça nakit kullanımında düşüş yaşandığı tespiti yapıldı. Bu araştırmada değerlendirilen para birimleri arasında Bitcoin de yer almakta. Araştırmaya göre ‘’ Bitcoin halk tarafından ilgi görüyor olsa da bunun alış veriş yapmak ve ödemeler için ne kadar kullanıldığına bakıldığında bu paranın aslında bir yatırım olarak kullanılıyor.’’

Düşünce kuruluşunun bu olumsuz yargısına karşın geçen ay DataLight tarafından yapılan araştırmada ise tersine bir tablo çiziliyordu ve Bitcoinin dünya çapında nakit para ve kredi kartı ödemeleri için kullanılmaya hazır olduğu belirtiliyordu. Bitcoin bu şekilde gelişmeye devam ettiği sürece bir para birimi olarak tüm dünyada kabul görecek.