Kripto Para Borsaları İle İlgili Açıklama Yapan Alman Hükümeti Ülkede ki Siber Olaylar Hakkında Bilgi sahibi Olmadıklarını Açıkladı

Kripto paranın tüm dünya da olduğu gibi Almanya’da da kullanıcıları bulunmakta ve bu kullanım sırasında yapılan manipülasyonlar ve siber olaylar olduğu da tahmin edilmekte. Bu konuda bilgi almak isteyen HÜR Demokrat partisinin yaptığı başvuru üzerine Almanya finans regülatörü ülkede yaşanan bu türlü olaylar ile bir ilgilerinin ve bilgilerinin olmadığını açıkladı.

Fedral Finans Otoritesi’nin yaptıkları araştırmalar sonucunda kripto paralar ile ilgili ayrı bir mali suçlar bölümü bulunmadığı ve bu konuda da ayrıca bilgilerin olmadığı yönünde açıklama yaparak kendine yapılan başvuruyu cevaplamış oldu. Bu tür suçlar mali suçlar bölümünün görevleri arasında yer alıyor ve bir sorun olması halinde de bu bölüm ilgileniyor.

Ayın durumun yapılan diğer manipülasyonlar içinde geçerli olduğunu belirten hükümet yetkilisi ayrı raporlar tutulmadığını ve paylaşılan açık bilgiler dışında hükümette gizli bilgilerin olmadığını da belirtti. Bu şekilde de Alman Hükümetinin kripto para borsalarının işleyişini ayrı bir olay olarak değerlendirmediklerini ve oluşan suçlarında mali suçlar içinde gördüklerini açıklamış oldu.