Facebook Kripto Parası Yeni Yatırımcıların Oluşmasını Sağlayacak

Bir süredir Facebook kendi kripto parasını çıkartmanın hazırlıklarını yapmaktaydı. The Block’da bu hazırlıkların krpto para piyasasına ilginin artmasını sağlayacağı ve yeni yatırımcıların ortaya çıkacağını açıkladı. Şirketin bu açıklamayı yapmasında ki etken ise yapılan bir araştırma sonucu elde edilen bilgiler. Şirket bu sonuçları almak için iki gün içinde 100 bin Amerikalı ile görüşme sağladı.

Görüşülen her 100 Amerikalıdan 91’i Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi büyük paralara hiç yatırım yapmadıklarını belirttiler. Bunun yanında Facebook tarafından çıkartılacak ve sabit kur ile yer alacak kripto parayı kullanabileceklerini belirten kişi sayısı her yüz kişide 18 olarak yer aldı.

Facabook tarafından çıkartılacak kripto paranın isminin Globalcoin olacağı yönünde haberler çıkmıştı. Bu parayı kullanabileceklerini belirten kişilere nedeni sorulduğunda ise şirkete duydukları güveni belirttiler. Son zamanlarda Facebook’da yaşanan kimlik sorunu skandalları ise şirkete bu anlamda duyulan güvenin azalmasına da neden olabilir. Bazı uzmanlar Facebook tarafından çıkartılacak olan kripto paranın diğer kripto paralar için önemli bir gelişme olacağını düşünmekteler.