Microsoft Exel Bitoini Para Birimi Olarak Tanımaya Karar Verdi

Dünyanın en çok kullanılan yazılım programlarından olan Microsoft kulandığı para birimleri arasına Bitcoini de ekledi. Bu şirket tarafından duyurulmamış olmasına rağmen dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmadı. Daha önce de şirketin Blochain ve kripto paralar ile yakından ilgilendiği bilinmekteydi. Bu konuda yaptığı çalışmalar arasında Blochaini kullanmayı kolaylaştırmak için geliştirdiği yazılım olan (BaaS) açılmıştı.

Microsoftun kripto para için yaptığı çalışmalar arasında Azure bulut hizmetinde de Ethereumu desteklemişti. Kurumsal yatırım firması olan Bakktı da desteklemişti. Microsoft yaptığı çalışmalar ile Blockhain teknolojisi üzerine bir uzmanlaşma gerçekleştiriyor. Şirketin yaptığı bu çalışmalar ise kripto paranın adaptasyonu için önemli gelişmeler yaşanmasını sağlamakta.

Microsoft’un Bitcoin Blockhain için ION dı verilen merkezsiz bir kimlik oluşturacağı açıklaması yapılmıştı. Bu yaşanan gelişmeler ise Bitcoinin gelecekte kullanımının daha kolay olmasını sağlayacak gibi görünüyor. Microsoft ayrıca LVMH ile birlkte yeni bir Blockhain teknolojisi geliştirmek için ortak çalışma yapmakta. Yaşanan bu gelişmeler Bitoinin ilerde daha güvenilir bir para  birimi olarak kullanılacağı görüşünün yayılmasını da dağlamakta.