Bitcoin Erken Yatırımcısı Mark Bayer Trace Mayer’den Bitcoin İçin Üç Haneli Fiyat Tahmini

Kirpto para erken yatırımcılarından ve Bitcoin yatırımcısı Trace Mayer kişisel twitter hesabından yaptığı açıklama ile dikkatleri çekti. Bu açıklamada Mayer Bticoinin bir daha ki boğa rallisinde fiyatının 100 bin ile 250 bin dolar aralığına çıkabileceğini belirtti. Mayer’e göre Bitcoin kışı artık sona erdi ve Bitcoin işlem ücretlerinin esnek olmadığına da dikkatleri çekti.

Bir yıldan az bir süre içinde blok ödülü yarılaması olacağını ve bu süreden sonra da boğa piyasası başladığında ise Bitcoin fiyatının 100 ile 250 bin dolar aralığına yükseleceğini belirtti. Mayer daha önce de 2017 yılının ekim ayında Bitcoin 4000 dolar seviyesindeyken fiyatının şubat ayına kadar 27000 dolara çıkacağı ön görüsünde bulunmuştu.

Bu fiyatı yakalamasa da Bitcoin Aralık ayında 20000 dolara kadar çıkmayı da başarmıştı. Mayer’in Bitcoin fiyatı konusunda ki isabetli tahminlerinin olması ile çok sayıda kişi tarafından takip edildiği de bilinmekte. Mayer 2011 yılında Bitcoin henüz 0.25 dolarken alınmasını tavsiye eden kişi olarak tanınıyor.