Gelecekte Bitcoin Maksimum Fiyat Tahmini Ne Olacak?

Bicoin lider kripto para birimi olması ile hakkında çok fazla konuşulmaya ve tartışılmaya devam edilmekte. Bir Twitter kullanıcısının Bitcoin uzmanlarına yönelttiği soru ise Bitcoin maksimum fiyat gelecekte ne olabilir tartışmasını başlattı. Bu soruya verecekleri cevaplar merakla beklenen Buterin, Michael, Novograz ve Changpeng Zhao ise ilginç açıklamalar yaptılar.

Binace CEO’su Zhao ‘’ Bitcoin için maksimum fiyat diye bir şey yok’’ şeklinde ki cevabı ile dikkatleri çekti. Zhao’ya göre Bitcoin artık tüm dünya tarafından kabul edilen bir para birimi ve bu nedenle de onun tıpkı dolar, Euro gibi fiyat tahmini yapılırken en yüksek değerin tahmin edilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Ryan Selkis ise bir kripto para araştırmacısı olarak Bitcoinin 250 bin dolara ulaşması halinde bunun dolar için büyük tehlike yaratacağınız belirtti. Aynı konu CNBC de Ran Neuner’in programında da tartışmaya açıldı ve Bitcoin için önümüzde ki 10 yılsonun da bir fiyat tahmini istendi ve sonuçlar oldukça ilginçti. En ilginç tahmin ise Bitcoinin bu süre sonunda dünyanın genel para birimi olacağı yönünde olandı.