Bitcoin Geçen Hafta% 10 Kayıp Yaşadıktan Sonra İyileşiyor

Bitcoin, geçtiğimiz hafta% 10 civarında zarar gördükten sonra Pazartesi günü toparlandı, diğer önemli kripto para birimleri için de fiyatlar baskı altında kaldı.

Bitcoin, Bitfinex Borsası’nda 06:50 CET% 0,9 artışla 6,339,30 seviyesinden işlem gördü. Etereum, Bitfinex’te% 1.3 ile 318.890 $ arasında değişti.

Riple, Poloniex’te% 1.8 daha düşük işlem gördü ve 24 saat önce 0.24878 USD’den daha düşük seviyelerde işlem gördü. Liteco ayrıca% 0.9 düşüşle 59.005 $ seviyesine geriledi.

Kripto Fonların Halka Açık İlgili Kararını Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto fonların halka açık (döviz ticareti fonu ETF) ilgili kararını erteledi sonra dijital sikke kurslar geçen hafta düştü. Ajansın yaptığı açıklamada, SEC, VanEck Associates ve Solid Partners’ın kendi borsalarında Bitcoin – kaplı ETF’sini yüzdürebilecekleri konusunda Eylül ayı sonuna kadar karar verecek. SEC, ETF için benzer bir teklif için Temmuz ayında onaylamayı reddetti. Onay için diğer dokümanlar da gönderildi.

Geçen hafta değerinden yaklaşık% 10 kayıp olsa da toplam pazar kripto içindeki payı% 50’nin üstünde kalırken, Bitcoin, hala bu ay 1.4% artış, Cointelegraph bildirdi.

Yerel Kripto Borsalarının Yerinde Denetimlerinin Sonuçları

Diğer haberler arasında, 23 yerel kripto borsalarının yerinde denetimlerinin sonuçlarının Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından duyuru yer aldı. “İş planlarının ve iç kontrol sistemlerinin etkinliğinin yanı sıra, yerinde incelemeler ve oturumlar yaparak kullanıcıların korunmasını izleme konusundaki belgeleri genişleteceğiz.” açıklamasında bulunuldu.

Devlet yetkililerinin yerinde inceleme yapabilmeleri için her yeni borsa gereklidir. Bunlar iş modelini belirli kriterlere göre inceleyecek, rapor devam ediyor.

Şüpheli Faaliyet Raporlarında Bir Sıçrama

Başka yerde ABD Mali Polis Mali Suçları Suçlama Ağı’nın başkanı Kenneth A. Blanco, ajansının şüpheli faaliyet raporlarında (SARs) bir sıçrama yaptığını söyledi. Blanco’nun sayıları ayda 1.500 ‘den fazla büyüdü. “Finansal hizmetlerdeki yenilikler önemli bir şey olsa da finansal suçun kilitli bir şekilde geliştiğinin farkında olmalıyız, ya da bazen sadece suçlular ve tehlikeli karakterler için fırsatlar sunan bu (yenilikler) yanı sıra teröristler ve haydut devletler “. açıklamalarında bulundu.