Ünlü Yıldızlar Ödemelerini Bitcoin İle Alıyor

Bitcoin ilk çıktığında bunun geçici bir şey olduğu konusunda fikir belirten kişilerin bu fikirlerinde yanıldıkları geçen süre içinde görüldü ve artık neredeyse tüm dünyada Bitcoin geçerli bir ödeme aracı olarak kabul edilmeye başlandı. Bu şekilde kabul edilmeye başlanmasında ve bir ödeme aracı olarak kabul etmesinde en önemli etkenlerden birisi büyük kurumsal firmaların ödemelerini Bitcoin ile kabul etmeye başlaması.

Bu gelişmenin ardından dünyaca ünlü yıldızlar da Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladılar ve bunu açıkladılar. Amerikan futbolunun ünlü takımlarından olan Los Anceles Charghers’de oynayan ünlü futbolcu Russel Okung 14 Mayıs tarihinde attığı twit ile Bitcoin ile ödeme kabul eden yıldızlar arasına katıldı. Okung’un bu şekilde açıklamada bulunması da diğer yıldız futbolcuların da aynı yönde görüşlerini belirtmelerini sağladı.

NFL’de oynayan Matt Barkley’de bundan önce oynadığı iki takımından da ödemelerini Bitcoin ile yapılmasını istediğini ama takımların bunu kabul etmediğini belirtti. Kripto para borsası Kraken’nin de 200 çalışanın maaşını Bitcoin ile ödediğini açıklamıştı.