Çinli Şirket Bitcoin ve Ethereum’a 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak!

Çinli şirket Boyaa Interactive, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerine yönelik yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Şirket, bu yatırımın miktarını 100 milyon doları aşmayacak şekilde belirledi.

Çin’deki kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı politikalar devam ederken, kripto varlıklarına olan ilgi artmaya devam ediyor. Boyaa Interactive, Çin’in en büyük oyun şirketlerinden biri olarak Hong Kong borsasında işlem görüyor ve şimdi de Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yatırım yapma kararı aldı.

Şirketin resmi açıklamasına göre, bu yatırım hamlesi bir yıl içinde 100 milyon doları geçmeyecek şekilde belirlendi. Boyaa Interactive’in bu adımı, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara ve kripto para piyasasına olan ilgisindeki artışı işaret ediyor.

Şirketin açıklamasında, satın almayı planladığı kripto para birimlerinin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve ABD Doları Coin (USDC) olduğu belirtildi. Şirketin alım yapacağı kripto paraların belirlenmesi, iş geliştirme stratejisi ve varlık tahsis stratejisi gerekliliklerine uygun olacak ve şirketin sanal varlık yönetimi ve risk kontrol departmanı tarafından onaylanacak.

Boyaa Interactive’in şu anki planlarına göre, Bitcoin ve Ethereum için yaklaşık olarak her biri için 45 milyon dolarlık bir yatırım yapılması öngörülürken, Tether ve ABD Doları Coin alımları için 10 milyon dolarlık bir bütçe ayrılması beklenmiyor.

Şirket daha önce ağustos ayında kripto para yatırımları için 5 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını açıklamıştı. Ancak bugünkü duyuruda, daha büyük bir fon ayırarak kripto para birimlerine olan ilgisini artırdığı belirtildi.

Çinli Şirket Bitcoin ve Ethereum'a 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacağını  Duyurdu! - Bitcoin Sistemi