FTX 7,3 Milyar Dolarlık Varlığı Geri Aldı Borsayı Yeniden Başlatmayı Değerlendiriyor !

Kripto para borsası FTX, Kasım 2022de iflas başvurusunda bulundu ve mahkeme sürecinde kaldı. Ancak, Sullivan & Cromwell avukatlarına göre, borsa yaklaşık 7,3 milyar dolarlık likit varlıkları geri kazandı. Borçluların Mart ayında yaptığı bir dosyalama, dört FTX şirketinin Kasım 2022‘de yaklaşık 4,8 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu bildirdi ve varlıklarla ilgili bir soruşturma devam ediyor.

Hukuk ekibine göre FTX, gelecekte yeniden başlamayı düşünüyor olabilir ve kripto borsa operasyonlarını 2024‘ün ikinci çeyreğinde yeniden başlatmayı da değerlendiriyor. Bu durum, CEO John Ray’in Ocak ayındaki bir röportajında bahsettiği bir fikri yansıtıyor.

Nisan ayında yapılan bir duruşmada, avukatlar borsanın yeniden başlatılabileceğini duyurdu ve bu habere bağlı olarak jeton fiyatı %112’den fazla bir artışla 1,32 dolardan 2,80 dolara yükseldi. FTX’nin iflas başvurusundan beri token fiyatı 1 ila 2 dolar arasında kaldı.

Ancak, iflas hakimi eski CEO Sam “SBF” Bankman-Fried‘in yasal ücretlerinin geri ödenmesine öncelik vermesine izin verecek bir önergeyi reddetti. Bununla birlikte, SBF ileride mahkemeye delil sunması için önergeye itiraz etme hakkını saklı tutuyor.