Hong Kong Kripto ETF’lerine Yatırım Yapma İzni Veriyor!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), kripto ETF’lerine yatırım yapma kurallarını hafifletiyor ve artık daha düzenli yatırımcıların bu varlıklara güvenlik önlemleriyle yatırım yapmasına izin veriyor. SFC’nin patronu Julia Leung, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Yeni riskler ele alındığı sürece bunu denemekten mutluluk duyuyoruz. Varlığa bakılmaksızın yaklaşımımız tutarlıdır.” dedi ve güvenliği öncelikli tuttuklarını vurguladı.

Hong Kong’daki SFC, kripto konusunda açık fikirli bir yaklaşım benimsemekte ve bu yıl içinde kripto ETF’lerine yönelik kuralları önemli ölçüde değiştirdi. İlk başta, Ocak ayında sadece en az 8 milyon HKD’ye (1 Milyon Dolar) sahip zengin yatırımcıların kripto ETF’leri satın almasına izin veriliyordu. Ancak ekim ayında bu kural değişti ve artık daha fazla kişi, bu varlıklara yatırım yapabilmesi için önce bilgi edinmeleri ve bir miktar para biriktirmeleri gerekiyor. Ayrıca, güvenlik önlemleri ile kripto paralarını şirketlere yatırım yapabilir ve çekebilirler.

Julia Leung, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Kripto dünyasının büyümesi konusunda daha rahat hale geldikçe, daha fazla insanın dijital para birimlerine yatırım yapmasına izin vereceğiz.” şeklinde konuşarak kripto yatırımlarının genişlemesine yönelik olumlu bir tutum sergiledi.

Hong Kong SAR - What you need to know before you go – Go Guides