Binance’den İki Kripto Para İçin Müjdeli Haber!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni eklenen FDUSD stablecoininde spot ve marjin çiftleriyle sıfır ücretsiz Bitcoin ve Ethereum ticaretini duyurarak pazar payını artırmak için önemli bir hamle yaptı. Bu karar, Binance’in Mart ayında TrueUSD (TUSD) hariç tüm işlem çiftleri için sıfır ücretli ticareti sona erdirmesinin ardından geldi. TUSD, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto fiyatları üzerinde sürekli baskıya neden olmuştu. İşte detaylar…

Binance, FDUSD için yeni listeleme yapacak. 3 Ağustos’ta yapılan duyuruya göre, BTC ve ETH ile FDUSD spot ve marjin işlem çiftlerini ekleyecek. BTC/FDUSD işlem çifti için sıfır ücretli işlem başlatacak. Kullanıcılar, 4 Ağustos TSİ 11:00’den itibaren BTC/FDUSD spot ve marjin alım satımlarında sıfır maker ve taker ücretinden yararlanabilecek. Ayrıca, kullanıcılar ETH/FDUSD ile sıfır maker ücretiyle işlem yapabilirken, taker ücreti kullanıcının VIP seviyesine bağlı olarak uygulanacak. BTC/FDUSD spot ve marjin işlem çiftlerinde işlem yapan kullanıcılar için dikkate değer bir avantaj, işlem hacminin VIP kademe hacim hesaplamasından ve tüm likidite sağlayıcıları programından hariç tutulacak olmasıdır. Bu hamle, kullanıcıların işlem deneyimini geliştirmeyi ve yeni tanıtılan işlem çiftlerini kullanmaları için onlara daha fazla teşvik sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak, bu promosyon dönemi boyunca BNB indirimleri, tavsiye indirimleri ve diğer ayarlamaların BTC/FDUSD spot ve marjin işlem çiftleri için geçerli olmayacağı belirtilmektedir. Bu da, sıfır ücret promosyonunun özellikle bu belirli çiftler için işlem hacmini artırmayı hedeflediği anlamına gelmektedir. Binance, bu yılın başlarında sıfır ücretli Bitcoin alım satım programını ve BUSD sıfır yapıcı ücreti promosyonunu sona erdirme kararı alarak pazar payında önemli bir düşüş yaşamış ve bir yılın en düşük seviyesi olan %53,7’ye gerilemiştir. Düzenleyici baskı ve düşük işlem hacimleri gibi faktörler bu düşüşe katkıda bulunmuştur.

FDUSD, kripto para piyasasında oldukça yeni bir stablecoin’dir. Hong Kong merkezli saklama ve güven şirketi First Digital tarafından desteklenmektedir. Şu anda mevcut piyasa değeri 257 milyon dolar olarak belirtilmektedir ve USDT, TUSD, BUSD ve USTC gibi diğer stablecoin’lerle karşılaştırıldığında nispeten düşüktür. Ancak Binance’in yeni FDUSD mint etme potansiyeline yanıt olarak zaman içinde piyasa değerinde önemli bir artış olabilir. Piyasadaki zorluklara ve rekabete rağmen, Binance hala BTC/TUSD ve BTC/USDT işlem çiftlerini en çok işlem gören çiftler olarak koruyor ve Bitcoin alım satımı için en iyi borsa olma unvanını taşıyor.

Guangying Chen Kimdir ve Binance Bir "Çin Şirketi" mi? | Binance Blog