Bloomberg Analistlerinden Müjde! Ethereum Spot ETF’leri Onaylanabilir!

Bloomberg analisti Eric Balchunas, Ethereum Spot ETF’leri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Balchunas, daha önce %25 olarak açıkladıkları onay olasılığını %75’e yükselttiklerini belirtti. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “James Seyffart ve ben, Ether ETF onayı alma ihtimalimizi %75’e (%25’ten yukarıya) çıkarıyoruz. Bu öğleden sonra SEC’in bu konuda (giderek siyasi bir konu) 180 derece hareket edebileceği yönündeki konuşmaları duyduk. Dolayısıyla artık herkes bir durumda acele ediyor. (Bizim gibi herkes reddedileceğini varsayıyordu.) Ancak güncellemelerin dosyalanması gibi daha fazlasını görene kadar ihtimali hala %75 ile sınırlıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Eric Balchunas’ın açıklamalarının ardından James Seyffart da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seyffart, “Bu hafta Spot Ethereum ETF onaylarıyla işler iyiye gidiyor. Oranlarımızı yüzde 75’e çıkarıyoruz. Eğer bu doğru çıkarsa Ethereum hayranlarından bu konuda çok fazla tepki alacağım. Ancak birçok kaynaktan duyduğumuz şey bu. Eğer haklıysak, önümüzdeki günlerde çok sayıda başvuru görmeliyiz,” dedi.

Bu gelişmeler, Ethereum yatırımcıları ve kripto para piyasası için büyük bir heyecan kaynağı oluşturuyor. Bloomberg analistlerinin öngörüleri, Ethereum Spot ETF’lerinin onaylanmasıyla ilgili beklentileri artırmış durumda. SEC’in bu konuda nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Jamie Coutts CMT (@Jamie1Coutts) / X