100 Bin Dolarlık Kripto Parasını Çaldıran BitGo Mühendisi Bunun Nasıl Olduğunu Anlattı

BitGo güvenik alanında faaliyet gösteren ve kripto para şirketi. Bu güvenlik şirketinde çalışan ve mühendislik müdürü pozisyonunda olan Sean Coonce 100 dolarlık kripto parasının nasıl çalındığını anlattı. Dolandırıcıların sim kart değiştirme yolu ile hesaplarını hacklediklerini ve 100 bin dolarlık kripto para cüzdanını ele geçirdiklerini bir blog yazısını da anlattı.

Bir Salı gecesi dolandırıcılar Coonce’un kişisel bilgilerine ulaşmış ve yeni bir sim kart çıkartmışlar. Bu sim kart çıktığından Coonce’un kendi sim kartı çalışmamaya başlamış Bunu fark etse de gece geç saatlerde olduğu için bununla ertesi gün ilgilenmeye karar vermiş bu da yaptığı bir hata olmuş.

Perşembe sabahı olduğunda ise Coonce’un bir dolandırıcılığın kurbanı olduğunu anladı. Sim kart değiştirme yolu ile Coinbese borsasında bulunan 100 bin dolarlık kripto parası izi silinemeyecek başka bir hesaba gönderildi. Ustaca hazırlanan bu dolandırıcılığın izi sürülemedi ve Coonce kim tarafından dolandırıldığını bulamadı. Bu durum karşısında da güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini belirtti.