10.5 Milyon Bitcoin Pasif Olarak Bekliyor!

Bitcoinin Nisan ayından bu yana sergilediği yükseliş ile birlikte bitcoin yatırımcılarının da harekete geçtiği görülmekle birlikte bunun yanında 10.5 milyon bitcoin de ise hiçbir hareket görülmüyor. BitinfoCharts ile kirpto para izleme platformu olan Whale Alert’in hazırladıkları rapor ile bu tespit edildi. Bitcoinin kısa zamanda 4bin dolardan 8.300 dolara çıkmış olması ve bu hızlı yükseliş pek çok yatırımcıyı harekete geçirse de 10.5 milyon bitcoin hala hareketsiz olarak durmaya devam ediyor.

Bitocin fiyatında ki bu hızlı yükseliş yatırımcıların alım ya da satım işlemlerini yapmasını sağlıyor olsa da 5 Mayıs 2018 tarihinden bu yana hareket etmeyen bitcoin miktarı oldukça yüksek. Bu bitcoinlere sahip olan kişilerin daha çok yükselmesini beklediğine dair bir düşünce oluşmakta.

Bitcoinin bu yükselişinde ve geçtiğimiz hafta da ani düşüşünde balinaların etkisinin olduğu tüm uzmanların ortak görüşü. Hatırlanacağı gibi büyük alımlar sonucu yükselen bitcoin 17 Mayıs tarihinde bir balinanın Bitstamp üzerinden 5 bin bitcoin satması ile ani bir düşüş ile 6.300 dolara gerilemişti.