BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes Gelecekte Bir Bitcoin Boğa Piyasasının Olacağını Öngörüyor!

BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes, mevcut azalan kripto piyasası faaliyeti ortasında Bitcoin için yükseliş yolunun ana hatlarını çizen bir makale yayınladı.

Hayes, makalesinde Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmasının bir Bitcoin boğa koşusunu tetikleyeceğini söylüyor. Buna göre, Fed muhtemelen rezerv bakiyelerine faiz ödemesi yapmak için para basmak zorunda kalacak, bu da sistemde likiditenin artmasına yol açacak. Hayes’e göre, faiz ödemeleri alan varlıklı varlık sahipleri büyük olasılıkla gelirlerini riskli varlıklara yönlendirecektir.

Hayes, “Bu ödenen faiz, varlıklı varlık sahipleri için etkili bir teşvik programıdır. Zenginler, ellerinde ihtiyaçlarından fazla para olduğunda riskli varlıklar satın alırlar. Devlet tarafından basılıp faiz olarak dağıtılan bu ‘zenginlikten’, altın, Bitcoin, yapay zeka teknolojisi hisseleri vb. faydalanacaktır.”

Hayes, “havai fişeklerin ve gerçek Bitcoin boğa piyasasının bu yılın üçüncü çeyreğinin sonlarında ve dördüncü çeyreğinin başlarında başlayacağına” inandığını söylüyor.

BitMEX kurucusu, Amerika’daki yaz aylarının azalan kripto piyasası faaliyeti açısından “her zaman hayal kırıklığı yaratma” eğiliminde olduğunu ancak durumun daha sonra değişeceğini belirtiyor.

“Bitcoin’in burada güçlü durmasını bekliyorum. 20.000 doları tekrar test edeceğimize veya yakın bir seviyeye geleceğimize inanmıyorum. Para yavaşça küresel riskli varlık piyasalarına aktıkça, sağlam bir destek tabanı oluşacaktır. Volatilite ve ticaret hacimleri yaz aylarında genellikle hayal kırıklığı yaratır, bu nedenle kripto ticaretini şimdilik kontrol etmeyen yatırımcıların sıkıldığını şaşırmam. [ABD] Hazinesinin Genel Hesabı yenilendikten sonra Bitcoin’e tahsisimi yavaşça artırmak için bu sessiz dönemi kullanacağım.”

Fed ve ABD Hazinesi tarafından basılan ve faiz olarak dağıtılan milyarlarca dolar hakkında giderek daha fazla uzmanın konuşmaya başlamasıyla, para basma işlemi halk arasında yaygın bilgi haline gelecektir. Ve para basıldığında, Bitcoin patlar!”dedi.

Former BitMEX CEO Arthur Hayes Sentenced to 2 Years Probation