Justin Sun’dan “Sun Network” Hakkında Bilgiler Geldi

Tron Vakfının kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Justin Sun, Sun Network’un testnetin başlama tarihi hakkında bilgi verdi. Sun’un açıklamalarına göre Sun Nwtwork tron ağının işlem kapasitesini arttırmak ve ölçeklenebilirliğini sağlamayacak bir mimari katman. Sun Network üç aşamadan oluşmakta. Birinci aşama Testnet bu aşamada Sidechain akıllı sözleşmelerde zincir dışı onaylarlar ile Tronun sınırsız işlem hacminin ortaya çıkmasını sağlayacak.

Sun Network’un birinci aşaması 30 Mayıs tarihinde başlayacak bu aşama ile ağın büyük hacimli işlemleri yapabildiği de ortaya koyulacak. İkinci aşama olan Mainnet açılışında ise DApp sidechainleri ve zincirler arası alt yapılar yer almakta. 10 Ağustos tarihinde de ana ağın başlatılması hedefleniyor.

Sun Network için üçüncü aşama ise optimizasyon olarak belirlenmiş bulunmakta ilk iki aşamanın başlatılmasının ardından performanslar takip edilecek. CoinGape’e göre üçüncü aşamada Sun Network kullanılması sırasında ortaya çıkan sonuçların değerlendirilmesi ve kullanım sırasında ortaya çıkan sorunların giderilmesinde etkili olacak. Sun Network’un güncellemesi de bu şekilde yapılacak ve kullanımının yaygınlaşması sağlanacak.