CNBC Analistinden Flaş Bitcoin Yorumu

Kripto para hakkında önemli bilgileri ve gelişmeleri paylaştığı bir program yapmakta olan Run Neuner programında ‘’Bitcoin’e balon diyen kişilere hoş görü göstermem mümkün değil.’’ Yönünde bir açıklama yaptı. Bitcoin’in gösterdiği başarı ortada iken bu yönde değerlendirmelerin yapılmasının hiç doğru olmadığını söyledi.

Ran Neuner’in bu değerlendirmeyi yapmasının nedeni ise ana akım medyanın bu yönde yapmış olduğu değerlendirmeler ve açıklamalar olarak görülüyor. Bitcoin için sert eleştiriler yapan ana akım medya bu eleştiriler nedeniyle büyük tepkiler görüyor ve Neuner’de bu tepkileri dile getiren kişi olarak dikkat çekiyor.

Bu açıklamanın yapılmasına neden olan olay ise geçtiğimiz günlerde Motley Fool isimli yayın kaynağında yayınlanan yazı ve bu yazıda ‘’Bitcoin 1 Nisan şakası mı?’’ Başlığının kullanılması oldu. Her ne kadar ana akım medya Bitcoin için sert eleştiriler yapıyor olsa da Bitcoin ve Blockhain teknolojisini kullanan kişilerin sayısı sürekli artmaya devam etmekte ve kripto para gelişmeye devam etmekte.