Bakkt’tan New York Mellon Bankası Ortaklığı

Bakkt platformuna yönelik haberler gelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilmekte olan Bakkt platformu bu günlerde güzel günler geçiriyor. Açılışına az bir süre kala platformdan olumlu haberler gelmeye devam ediyor.

Bakkt’tan yapılan resmi açıklama detaylarına göre ICE’nin Digital Asset Custody Company adında bir kripto para saklama hizmeti sunan şirketi satın almakta olduğunu ve ABD’nin önde gelen bankalarından New York Mellon Bankası ile beraber ortak bir çalışma yürüteceğini söyledi. Meydana gelen bu haberi Bakkt’ın resmi Medium hesabında duyuran COO Adam White, satın alımın platformu olan Bakkt’ın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Bitcoin’in dışında diğer kripto paraların da etkileneceğini söyledi.

ICE, Microsoft’un girişim kolu olarak geçen ve Boston Consulting Group gibi yatırımcı kişilerden 182.5 milyon dolar toplayan Bakkt, New Jersey merkezli şirket için henüz ne kadar bir tutar ödediğini yatırımcılarına duyurmadı. Fakat gelen sızıntı haberlerine göre bu anlaşmanın değerinin 100 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.