Cathie Wood: Bitcoin %3.500’ün Üzerinde Patlayabilir!

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC) yedi haneli bir değere ulaşacağı tahminini ikiye katlıyor. Wood, yeni bir Bloomberg röportajında, Bitcoin için 1 milyon dolarlık hedefinin gerçekleşeceğinden emin olduğunu ifade etti. Wood’a göre, küresel ekonomik belirsizlik ve oynaklık arttıkça, Bitcoin’e olan güven de artıyor.

Wood, yaşanan enflasyonist endişenin, büyük ölçüde tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma sağladığını düşündüklerini belirtiyor.

ARK Invest CEO’suna göre, yaklaşan deflasyonist bir makroekonomik ortamda, Bitcoin’in enflasyona karşı tampon görevinin ötesinde başka bir amacı da olacak.

Wood şunları söylüyor: “Artık daha büyük riskin enflasyon değil deflasyon olduğuna inanıyoruz. Ve Bitcoin, neden bu durumda iyi bir performans göstermesin? Geleneksel finansal sistemdeki karşı taraf riskine karşı bir panzehir olduğu için iyi olur.

Bitcoin blok zincirinde her şey şeffaf ve belki de sözde anonimdir. Ancak tüm işlemleri, tüm faaliyetleri görebiliyoruz ve bu nedenle blok zinciri dünyasında karşı taraf riskinin ne kadar az olduğunu çok daha iyi anlıyoruz.”

Ark Invest CEO'su: O Varlık Ayıdan Sonra Rokete Bağlayacak — TradingView  Haberleri