Çin Kendi Blockhain Çalışmalarını Bir Adım İleri Taşımak İçin Uzman Arıyor!

Çin bir süre önce Merkez Bankası tarafından blockhain çalışmaları için bir finansal teknoloji enstitüsü kurulmuştu. Bu enstitünün çalışmalarının genişletilmesi için de yeni uzmanlar aranıyor. Shenzhen Fin Tech Research Instute adında ki bu kurumun verdiği yeni iş alımı ilanında 29 yeni pozisyon belirledi.

Bu pozisyonlar arasında blochain teknolojisinin geliştirilmesi için çalışacak uzmanlarında yer aldığı görülmekte. Aranan özellikler arasında ‘’yüksek hacimli işlemleri’’ içeren dağıtık bir ağın optimizsayonu konusunda deneyimli olmak isteniyor. Bu ilan ile kripto para geliştirilmesi için yazılım ve teknoloji geliştirme konusunda da uzmanlar aranıyor.

Çin aslında kripto paralara karşı aldığı sert tutum ile bilinmekte. Bunun yanında blockhain teknolojisinin geliştirilmesi konusunda da oldukça önemli adımlar atarak bu teknolojinin gerisinde kalmak istemediğini de ortaya koymakta. Bir süre önce bitcoin madenciliğinin yasaklanacağı haberleri Çin de çıkmış ama bu konuda bir çalışma yapılmadığı da görülmüştü. Blochain teknolojisini geliştirmek için attığı bu adım ile belirtilen yasağın da gerçekleşmeyeceği düşünülmekte.