MicroStrategy 593 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı!

Firma şu an 5 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip durumda. İş zekası şirketi MicroStrategy, bugün yaklaşık 593,3 milyon dolar değerinde ek 16.130 Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları, şu anda ortalama olarak Bitcoin başına 30.000 doların biraz üzerinde olan fiyatlarla 174.530 Bitcoin alarak toplamda 5,28 milyar dolara denk geliyor. Haberi tweetleyen MicroStrategy kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor’a göre, şirket bu son satın alma diliminde Bitcoin başına ortalama 36.785 dolar ödedi. Bugünkü alım ile birlikte, varlıkların değeri şimdi şirketin toplam 7,3 milyar dolarlık borsa değerinin %70’ten fazlasını oluşturuyor.

Bitcoin Treasuries’e göre MicroStrategy, cari fiyatlarla 517 milyon dolar değerinde 13.726 Bitcoin’e sahip en yakın kurumsal rakibi Bitcoin madencisi Marathon Digital’den 12 kat daha büyük bir Bitcoin hazinesine sahip durumda.

MicroStrategy, ilk büyük Bitcoin alımını Ağustos 2020’de gerçekleştirdi ve en popüler dijital varlığın fiyatı çılgınca dalgalansa bile, o zamandan bu yana düzenli olarak stokuna eklemeler yapmaya devam etti.

Saylor, Bitcoin’in kurumsal yazılım şirketi için rezerv varlık görevi gördüğünü ve enflasyonist baskılardan kaçınmaya yardımcı olduğunu belirtti.

Coingecko’ya göre BTC son 24 saat içinde % -1,3’lük bir düşüşle 37.740 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy Stock Raises Correlated with Bitcoin but Remains More  Volatile and a Worse Investment | by Jesus Rodriguez | IntoTheBlock | Medium