Binance Hindistan’a Geri Dönme Planları Yapıyor!


Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, dört aylık yasağın ardından uyumsuzluk nedeniyle 2 milyon dolar ceza ödeyerek Hindistan’a dönmeyi planlıyor.

Binance, Ocak ayının başlarında Hindistan Mali İstihbarat Birimi’nin (FIU) yasa dışı faaliyetler konusundaki bildiriminden sonra ülkedeki Apple Store’dan kapatılmıştı. Bu durum Binance’in yanı sıra Huobi, Kraken, Gate.io, KuCoin, Bitstamp, MEXC Global, Bittrex ve Bitfinex gibi diğer borsaları da etkilemişti.

Hindistan’daki kripto ticaret hacminin %90’ından fazlasını oluşturan Binance, yerel vergi yasalarına uymamasıyla ilişkilendirilmişti. Yerel halkın vergi ödemeden kripto ticareti yapmasını sağlamasıyla, Hindistan’da Mali İstihbarat Birimi’ne kayıtlı olmayan borsalara olan talep artmıştı.

Şimdi Binance, uyumsuzluklarını gidermek amacıyla 2 milyon dolar ceza ödemeyi planlıyor. Bu ceza ödendikten sonra Binance, Mali İstihbarat Birimi’ne uyumlu bir şirket olarak Hindistan’da faaliyetlerine devam edecek. Ayrıca, yerel kara para aklama ve vergilendirme yasaları dahil olmak üzere tüm düzenlemelere uyum sağlamayı hedefliyor.

Binance’in Hindistan’a geri dönüşü, KuCoin’den sonra yasağın ardından geri dönen ikinci küresel borsa oldu. Ancak, OKX gibi diğer yabancı kripto borsaları, yerel düzenleyici engelleri gerekçe göstererek Hindistan’daki hizmetlerini tamamen sonlandırdı.

Hindistan, Binance dahil 9 kripto para borsasını engelleyecek!