Polymarket: Yatırımcılar Bu Yıl Fed’in Faiz İndirimi Olmama Olasılığını Yüzde 32 Olarak Değerlendiriyor!

Piyasa duyarlılığındaki değişim, risk varlıklarına olan talebi azaltarak kripto para birimleri ve teknoloji hisselerini de etkileyebilir. Mart ayında %7 olan Polymarket trader’ların Fed’in 2024’te faiz oranlarını sabit tutma olasılığını %32 olarak tahmin etmesi, geleneksel piyasa beklentilerini yansıtıyor. Geleneksel piyasalar, Ocak ayındaki altı seviyesinden iki kez 25 baz puanlık faiz indirimine düştü ve Fed’in bu yıl faiz oranlarını değiştirmeme olasılığı artıyor.

Polymarket’teki iyimserler, Fed’in gösterge faiz oranını yıl sonuna kadar %5,2 ile %5,5 arasında sabit tutma ihtimalini %32 olarak değerlendiriyor. Bu, bir ay önceki %7’lik olasılığa göre önemli bir değişiklik. Bahisçiler, 25 baz puanlık faiz indirimi olasılığını %27 olarak görüyor. Kripto para birimlerindeki yükseliş eğilimi, Mart ortasından bu yana durdu ve fiyatlar 60.000 ila 70.000 dolar arasında işlem görüyor.

Polymarket’teki fiyatlandırma, geleneksel piyasalardaki iki adet 25 baz puanlık faiz indirimi beklentisine paralel olarak ilerliyor. Bazı analistler, hızlı faiz indirimi beklentisinin Bitcoin’in rekor seviyelere yükselmesine neden olduğunu düşünüyor. Ancak, son veriler, faiz indirimine ilişkin beklentilerin zayıfladığını gösteriyor. Federal Reserve Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililer, enflasyonun ekonomik güç göstergesi olduğunu ve faiz indirimlerinin yakın zamanda gerçekleşmeyebileceğini belirtti.

Polymarket Nedir: Nasıl Çalışır? - Coin Bilgi