Bitcoin Fiyatını 310.000 Dolara Yükseltebilecek Piyasa Koşulları !

Woobull veri kaynağının yaratıcısı olan istatistikçi Willy Woo, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının, belirli piyasa koşulları devreye girdiğinde 310.000 dolar seviyesine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu tahmin etti. Analist Willy Woo, büyük kurumsal oyuncuların varlıklarının %5’ini Bitcoin’e yatırım yapması durumunda, Bitcoin’in görülmemiş değerlere fırlayabileceğine inanıyor.

Woo, BlackRock, Fidelity, JPMorgan, Goldman Sachs, BNY Mellon, Invesco ve Bank of America gibi büyük oyuncuların yönetimindeki varlıklarının %5’ini Bitcoin’e dönüştürmeleri halinde, önde gelen kripto varlığının 310.000 doları kolayca aşabileceğini Twitter’da belirtti. Woo’ya göre, Bitcoin’in piyasa değerindeki büyük bir artış, gerçekleşen değer artışıyla birlikte, fiyatın böyle bir yükselişe işaret edecektir.

İstatistikçi ayrıca, bu kurumsal düzeydeki yatırımların Bitcoin’in fiyat performansını zamanlamasından da etkileneceğini belirtti. Woo, “Bitcoin’in başına 310.000 dolar tahmini, gerçekten bu kurumsal oyuncuların yatırımlarını piyasanın düşüş veya yükseliş aşamasında ne zaman kullandığına bağlıdır” dedi. BTC’nin düşüş koşullarında yaklaşık olarak 128.000 dolara düşmesini beklediğini ifade etti, ancak yükseliş aşaması için Bitcoin’in yaklaşık olarak 400.000 dolara çıkması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, bazı Twitter kullanıcıları, özellikle bu yüksek profilli finans kurumlarının müşterilerinin fonlarını BTC’ye yönlendirebilecekleri varsayımıyla ilgili olarak, Woo’nun tahminlerine ikna olmadı.

Bu kurumların fon yönetimini müşterilerin karar vermesine bırakması nedeniyle ortaya çıkan bir endişedir. Woo, Bitcoin tahmininin kendisine sorulan bir soruya dayalı olarak yalnızca varsayımsal olduğunu açıkladı. Ayrıca, servet yönetiminin yatırımcı kararlarına dayalı olanlar ve varlık yöneticisinin kararlarına dayananlar olmak üzere iki farklı sınıfa ayrılabileceğini belirtti. Bu nedenle, BTC’ye yapılan herhangi bir önemli yatırım muhtemelen bu kurumların müşterilerinin onayını gerektirecektir.

Ünlü Analist Pentoshi'ye Göre, Bitcoin'in Yükselmesi Altcoin'leri  Sevindirebilir!