Binance “Bitcoin SV”yi Liste Dışı Ediyor

Dünyanın piyasa hacmi açısından en büyük borsalarından bir tanesi olan Binance, kısa bir zaman önce yapmış olduğu duyuruyu bu saatlerde hayata geçirdi. Hatırlıyoruz ki Binance CEO’su Bitcoin SV hakkında bir açıklama yapmıştı. Bitcoin Satoshi Vision’ın (BSV) kurucu liderlerinden olan Craig Wright, geçtiğimiz aylar içerisinde Bitcoin toplulukları arasında olan bir Twitter kullanıcısı olan Hodlonaut’un hakkında yazdığı cümlelerden dolayı kendisine dava açacağını söylemiş, bunun üzerine Hodlonaut’un gerçek kimliğini ortaya döken kullanıcılara ise 5000 dolar değerinde 70 BSV token’ı vereceğini duyurmuştu.

Sosyal medyada bu duruma tepkiler sürdü ve tüm kullanıcılar Hodlonaut’un yanında olarak tepkiler büyüdü. Bu süreç devam ederken aynı zamanda Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao da Bitcoin SV’yi borsadan liste dışı etme konusunda herkese bir uyarı yaptı.

Aradan geçen zamanın devamında Binance, resmi açıklama ile Bitcoin SV’yi tamamen liste dışı edeceklerini duyurdu. Açıklamada kripto paranın tüm çiftler için 22 Nisan tarihinde son bulacağını ve BSV’nin platformdan tamamen gideceğini duyurdu. Bazıları bu kararı büyük bir tepki ile dile getirirken, bazıları ise oldukça sevindi.