Gary Gensler: ETH ETF Onayları Zaman Alacak !

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ETH ETF’lerini tartışmak üzere CNBC’ye çıktı. SEC Başkanı, S-1’in onayının biraz zaman alabileceğini belirtti. Gensler, kripto belirteçlerinin uygun şekilde açıklanmadığını söyledi.

CNBC’ye konuşan Gary Gensler, ETH ETF onaylarının “biraz zaman alacağını” ifade etti. Bu sözleri, SEC’in S-1 onay sürecini geciktirerek yatırımcıları rahatsız edebileceğini gösteriyor. SEC’in Ethereum ETF’lerini onaylamasından bu yana kripto topluluğu heyecanlanmış durumda. SEC, kısa bir süre önce sekiz ihraççının Ether ETF başvurularını onayladı.

Gary Gensler ETH ETF’lerini tartıştı HFS Dijital Varlıklar Alt Komitesi duruşması sırasında CNBC’de yer alan Gary Gensler, Ethereum ETF’lerin geleceği hakkında konuştu. “Ethereum ETF onaylarındaki bir sonraki adım biraz zaman alacak,” dedi. ETH ETF’lerin onaylanmasının ardından kripto topluluğu S-1’in daha hızlı onaylanmasını bekliyordu ancak Gensler’in açıklamaları sürecin muhtemelen daha uzun süreceğini gösteriyor. Röportajda Jim Cramer, Gensler’e Polkadot, Bonk ve Osmosis gibi milyonlarca dolarlık piyasa değerine sahip diğer tokenlar hakkında sorular sordu.

Cramer ayrıca diğer kripto para birimleri için Sushi Swap ETF ve benzeri ürünlerin olasılığını da ima etti. Gensler, Cramer’in önerileri hakkında doğrudan yorum yapmadı ancak kripto ihraççılarının operasyonları hakkındaki endişelerini dile getirdi. SEC Başkanı’na göre, birçok kripto token hala uygun şekilde açıklanmıyor. Kripto yatırımcıları, sağlam yatırım kararları verebilmek için doğru açıklamalara ihtiyaç duyuyor.

“Kripto para borsaları, yasanın NYSE veya geleneksel borsaların yapmasına asla izin vermeyeceği şeyleri yapıyor.”

Gary Gensler

SEC, bu yılın Ocak ayında Bitcoin ETF’lerini onayladı ve büyük bir başarı elde etti. Bu Bitcoin ETF’leri Nasdaq ve New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) gibi büyük borsalarda işlem görüyor.

Paydaşlar ETH ETF S-1 onayını bekliyor Pek çok kişinin beklentilerinin aksine ABD SEC, sekiz ihraççı tarafından yapılan Ethereum ETF başvurularını onayladı. Onaylanan Ethereum ETF başvuruları Grayscale, Bitwise, Invesco Galaxy, BlackRock, ARK 21Shares, Franklin Templeton, Fidelity ve VanEck’e ait.

SEC Chair Gary Gensler signals that disclosure will be a key issue in the  year ahead