Sokakta Bitcoin Röportajı Yapıldı: Cevaplar İlginç

Dünyanın en büyük kripto paraları arasında ilk sırada olan Bitcoin, her geçen gün değerini arttırırken bir yandan da halkın neredeyse yarısı, bu piyasayı henüz bilmiyor. Piyasadan yapılan araştırmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde bir rapor çıkmış ve dünya genelinin henüz %17’lik bir kısmı “kripto paralar ve bitcoin” kavramını biliyordu. Kripto Sözlük Youtube Kanalı’ndan olan Eren Caner, halkın nabzını yoklamak için İstiklal Caddesi’ne gitti. Eren Caner, Türkiye’de devam eden ekonomik durgunluktan çıkmanın yolu, Bitcoin midir? Sorusunu halka yöneltti.

İnsanların özellikle “Bitcoin nedir?” sorusuna alınan yanıtlar çok ilginç oldu. Bazı insanlar “sanal para” olarak söylese de bazıları “Kulüp gibi bir şey galiba” diyerek herkesi güldürdü. Sokak röportajında bazıları “Bitcoin’in sahibi paraları aldı kaçtı, herkesi dolandırdı.” Dedi. Diğer kesimden bazı insanlar ise “Geleceğin parası, kesinlikle çözüm olabilir” dedi.

Genel olarak insanlar kripto paraların farkında olmadığı net bir şekilde ortaya çıkıyor. Sanıyoruz ki bunun tek nedeni, Bitcoin’in henüz herkes tarafından tanınan bir popülerliğe ulaşamamış olması. Bitcoin ayrıca son zamanlardaki yükselişi ile dikkat çekiyor.