Bitcoin Hakimiyeti 2 Yılın En Yükseğinde!

Bitcoin, son birkaç gündür nispeten hareketsiz kalmasına rağmen, Bitcoin hakimiyeti CMC’ye göre, iki yıldan uzun bir süredir ilk kez yüzde 48’in üzerine çıktı. Bu durum, ATOM, APT, ADA ve daha birçok kripto para dahil olmak üzere büyük hacimli altcoin’lerin çoğunun küçük günlük kayıplar kaydetmesiyle ortaya çıktı. Bitcoin geçen haftaya oldukça durgun bir şekilde başladı ve 26.000 dolar civarında durgun bir şekilde işlem gördü. TÜFE rakamları ve Fed’in bir sonraki FOMC toplantısı nedeniyle tüm gözler ABD’deydi ve her ikisinin de hafta içinde açıklanması ve gerçekleşmesi planlanıyordu.

Çarşamba günü açıklanan enflasyon oranları küçük bir düşüş gösterdi. Ancak bu durum, 200 dolarlık kısa bir artış dışında BTC’nin fiyat hareketlerini pek etkilemedi. Federal Rezerv, biraz da beklendiği üzere, Perşembe günü faiz oranlarını artırmaya yönelik para politikasını duraklatmaya karar verdi. Daha şaşırtıcı olan ise bunun Bitcoin üzerindeki etkisiydi. BTC, ilerleyen saatlerde bin doların üzerinde değer kaybederek son üç ayın en düşük seviyesi olan 24.800 doların altına geriledi.

Ancak, BlackRock’ın bir Bitcoin Spot ETF’si için başvuruda bulunduğu haberi geldiğinde oldukça hızlı bir şekilde sıçramayı başardı. Bu durum, cumartesi günü 26.800 dolara yükselmeden önce ilk etapta 1.000 dolarlık bir fiyat artışı sağladı. Bu da haftanın en yüksek seviyesi oldu. BTC ilerleyen saatlerde sakinleşti ve birkaç gün boyunca 26.500 dolar civarında kaldı. Piyasa değeri 510 milyar doların biraz üzerinde, ancak altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti CMC’de yüzde 48,1 ile iki yılı aşkın bir süredir en yüksek seviyede bulunuyor.

Bitcoin ne kadar? Bitcoin 6 ayın en düşük seviyesine geriledi... - Son  Dakika Haberleri